Cesty po vlastnej osi

Prejdite Nový Zéland karavanom

Nový Zéland je obľubeným miestom šoférov. Väčšina ciest sa dá zaradiť do kategórie scénických. Prenajmite si obytné auto a vyrazte po pobreží Južného ostrova napríklad k ľadovcu Franz Josef, ktorý končí pri oceáne. Prejdite sa okolo kolónií tuleňov alebo navštívte vinice v oblasti Marlborough.

Autom po sopečnej krajine, Réunion

  • Réunion je ako stvorený pre pohodovú a ničím nerušenú jazdu autom nádhernou prírodou, či už po pobreží alebo vo vnútrozemí ostrova.
  • Jazda po úpätí majestátneho sopečného pohoria je skutočným vizuálnym zážitkom a budete tu len ťažko odolávať nespočtu zastávok s vyhliadkami.
  • Pokiaľ sa rozhodnete podniknúť cestu horským okruhom Cilaos, čaká Vás cesta so 400 zákrutami zakončená rovnomenným horským kreolským mestečkom, ktoré je skvelým východiskovým bodom na výlety do prírody.
  • Cesta je to síce náročná, ale ide o jedinečný zážitok.

Individuálne zájazdy:

Vyhliadková jazda historickými japonskými superšportmi pri sopke Fudži

Máte radi rýchle autá? Potom to bude zážitok presne pre Vás. Na japonskom okruhu sa dá požičať auto na driftovanie, potom môžete navštíviť špeciálne múzeum upravených nitro áut. Vrcholom bude jazda v japonských historických superšportoch okolo hory Fudži.

Legendárna cesta cez pohorie Kimberley a NP Bungle Bungle - Gib River Road, Austrália

Vydajte sa terénnym autom do dosiaľ neobjavenej časti Austrálie po ceste dobytka - ceste Gib River Road. Pohorie Kimberley sa nachádza v severozápadnej Austrálii a možno ho poznáte z filmu Austrália - krásne skalné útvary a tiesňavy s vodopádmi, množstvom papagájov a medzi tým farmy s dobytkom. Cesta trvá približne 6 dní a môžete spať priamo na farmách, v kempoch alebo v obytných terénnych autách. Za návštevu stoja tiež skalné tiesňavy Bungle Bungle.

Mayské pyramidy, pláže Karibiku i 7. div sveta

Autom navštívte archeologické nálezisko Chichén Itzá s jedným z novodobých divov sveta - legendárnu Kukulkánovou pyramídu. Zastavte sa v mayskom prístave Tulum a pozorujte útesy medzi tropickým pralesom a tyrkysovým Karibikom.
Na záver doporučujeme odpočinok na jednej z najkrajších pláži mexického pobrežia, Playa del Carmen.

Individuálne zájazdy:

NÁŠ TIP: Klasika na motorkách Royal Enfield skrz Himaláje, Indiu, Nepál

Britská klasika - motocykel Royal Enfield- je extrémne obľúbený v Indii a Nepále.
Motocykel je dokonca možné prenajať aj so sprievodným motocyklom a môžete sa vydať na horské sedlá medzi himalájske velikány.

NÁŠ TIP: Safari v terénnych vozoch na najväčšom pieskovom ostrove sveta Fraser, Austrália

Hľadáte zážitky a adrenalín?
Tak práve pre Vás bude jazda terénnym autom na pieskovom ostrove Fraser. Hlavná cesta je 70km pláž na východnej strane ostrova.
Môžete sa tiež vydať do vnútra ostrova k slávnemu jazeru McKenzie alebo k vraku lode Moheno.
Neďaleko ostrova sa nachádza zátoka Tin Can, kam každé ráno priplávajú delfíny, ktoré môžete kŕmiť z ruky.

Z púšte do dramatických hôr, Omán

  • Dramatické hory a púšť v Ománe sú skvelým miestom pre milovníkov terénnych áut.
  • Môžete vyraziť do hôr Jebel Shams ku Grand Canyonu alebo na náhornú plošinu Jebel Akhdar. Z úzkych prašných ciest vytesaných v skalách sa Vám bude tajiť dych.
  • V púšti Wahiba Sands Vám vženie adrenalín do žíl zjazd až 100 metrov vysokých strmých piesočných dún. Prespite v luxusnom púštnom kempe a ráno sa vydajte pozorovať východ slnka na vrcholky dún na chrbte ťavy.

Individuálne zájazdy: