Športové udalosti a kultúrne predstavenia

NÁŠ TIP: Tréning suma, Japonsko

Zaujímavý spôsob, ako nahliadnúť pod pokrievku tohto jedinečného športu, je okrem sledovania turnajov tiež návšteva tréningového centra.
Najlepším miestom na spoznávanie prostredia suma je Tokio, najmä štvrť' Ryogoku.
Tréning sa koná ráno, v prípade záujmu Vám zaistíme návštevu tohoto miesta s našim slovensky/česky hovoriacim sprievodcom.

Nočné závody Formuly 1 v Singapure

Vychutnajte si jedinečnú atmosféru závodov vozidiel F1 v nočnom Singapure. Ide o jeden z najkrajších mestských okruhov sveta. Sprievodný program nájdete v pulzujúcom veľkomeste. Po závodoch si môžete ísť odpočinúť na pláže Bali. Závody sa konajú v septembri, v prípade záujmu je potrebné zarezervovať si lístky s veľkým predstihom.

Todd River Regatta, Alice Springs, Austrália

Obyvatelia austrálskeho púštneho mesta musia byť do drsných podmienok Červeného Stredu vyzbrojení neustále dobrou náladou.
V auguste, keď je počasie v Červenom strede znesiteľné, môžete v rieke Todd zhliadnuť bizarný závod lodí.V rieke nie je voda, lode nemajú dno, a preto “veslári” v koryte rieky bežia. Akcia končí veľkou párty.

Ranný tanec a cvičenie pri jazere Hoan Kiem, stará štvrť, Hanoj, Vietnam

Každý deň ráno medzi 5 a 6 hodinou pri jazere Hoan Kiem v starej štvrti Hanoja môžete vidieť skupinky cvičiacich Vietnamcov, prevažne žien. Niekto tancuje, iný cvičí jógu alebo tai-chi. Všetci sú vítaní, aby sa pripojili.

Melbourne, mesto športu - Melbourne Cup, Australian Open

Austrálske Melbourne je mesto kultúry a športu.
Zažite neopakovateľnú atmosféru tenisového grandslamu Australian Open (lístky sa dajú zaobstarať jednoduchšie ako na európske turnaje) alebo konského dostihu, ktorý zastaví celý národ - Melbourne Cup.
V centre mesta sa po celú dobu oslavuje a všetko je podriadené týmto sviatkom športu.

Tradičné umenie v Gion Corner, Kjóto, Japonsko

Ak túžite vidieť tancujúce maiko (učnice na gejšu, ktoré sa v Kjóte volajú geiko), čajový obrad, umenie ikebany a mnoho ďalšieho, máte k tomu príležitosť v Gion Corner.
Počas predstavenia, ktoré sa koná 2x denne, si vychutnáte tiež hru na strunový nástroj koto či rôzne formy japonského divadla. Skvelý zážitok pre všetkých, ktorých láka tradičná japonská kultúra.

NÁŠ TIP: Opera v Sydney, Austrália

Opera v Sydney je jednou z ikon Austrálie.  Sledujte novoročný ohňostroj po predstavení v Opere. Lístky sa dajú dostať približne do septembra a ich cena sa pohybuje od 160 EUR za predstavenie. Zážitok, ktorý určite stojí za to. V januári a februári je v priľahlej botanickej záhrade vybudované špeciálne pódium s hľadiskom, kde môžete sledovať vybrané predstavenia po šírym nebom. Ide o neskutočný zážitok. Pozor, lístky sú vypredané veľmi rýchlo.

NÁŠ TIP: Tanec Kecak na Uluwatu, Bali

Tanec a ceremónie neodmysliteľne patria k ostrovu Bali.
Pravdepodobne najslávnejším miestom je chrám Uluwatu na skale.
Tu sa každý deň koná pre turistov predstavenie ohnivého tanca o oslobodení princezny Síty armádou opíc pod vedením opičieho kráľa Hanumana.
Ak hľadáte intímnejšie miesto, kde môžete vidieť balijské tance, vyrazte do Ubudu.

Japonské divadlo

Navštívte jednu z tradičných foriem japonského divadla, akým je napr. divadlo masiek nó čerpajúce prevažne z dramatických tém a starých príbehov, ktoré bývajú dopĺňané zábavnými fraškami kjógen.
Nenechajte si újsť ani divadlo kabuki, ktorému dominuje výrazné líčenie a kostýmy a námetom bývajú legendy, dojemné drámy a milostné príbehy.
Japonsko je tiež domovom bábkového divadla bunraku. Väčšina divadiel poskytuje pre turistov slúchadlá s anglickym prekladom a zobrazuje titulky.
Najlepšie divadlá:

  • Nó - National Noh Theatre v Tokiu
  • Kabuki - Kabukiza Theatre v Tokiu
  • Bunraku - National Bunraku Theatre v Ósake

Závody dračích lodí v Hongkongu

Závody dračích lodí sú populárne po celom svete.
Najslávnejšie závody sa konajú Honkongu v prístave Victoria.
Medzinárodné závody nalákajú desaťtisíce divákov z celého sveta a v meste vládne skvelá atmosféra. Závody sa konajú v termínoch od mája do júna.