Ikonické cesty vlakom

Vlakom cez čajové plantáže Srí Lanky

Vydajte sa vlakom na scénicku jazdu Srí Lankou po železnici, postavenej v dobe koloniálnej nadvlády Anglicka. Mnohé technické riešenia Vás budú proste privádzať do úžasu. V priebehu cesty Vás očaria malebné kopčeky čajových plantáží so zberačkami čaju, ryžové políčka, vodopády a údolia preklenuté mostami. Staňte sa na chvílu súčasťou každodenného života miestnych obyvateľov a zapojte sa do rozhovoru s nimi.

Individuálne zájazdy:

Poznávacie zájazdy:

NÁŠ TIP: Luxusný Victoria Express na trase Hanoj - Sapa, Vietnam

Spríjemnite si nočnú jazdu z Hanoja do hornatej Sapy cestou v luxusnom vlaku ako z rozprávky.
Z prepychovo zariadených kupé môžete vyraziť do vlakového baru alebo reštaurácie.
Klimatizované kupé sú umelecky zdobené v európskom štýle s ázijskými prvkami. Steny sú obložené drevom a každé lôžko je vybavené svetlom na čítanie.

Maglev - magnetickým vlakom do srdca Šanghaja za pár minút

 • Do centra Šanghaja sa vydajte najrýchlejším vlakom na svete - Maglevom, ktorý na ceste dosiahne rýchlosť až 430 km/h.
 • Potom sa vydajte loďou po rieke Huangpu, odkiaľ budete obdivovať koloniálnu architektúru na západnom brehu a naopak futuristické mrakodrapy na východnom brehu. Práve jeden z týchto mrakodrapov preskúmajte bližšie a vyvezte sa až na 118. poschodie budovy Shanghai Tower, odkiaľ sa Vám naskytne nádherný výhľad na celé mesto.
 • Po ľahkom obede vyrazte vlakom Maglev na letisko.

Spoznajte skutočnú Afriku počas jazdy vlakom Rovos

Chceli by ste precestovať tie najzaujímavejšie kúty Afriky vlakom alebo sa dokonca vydať vlakom na safari? Vyberte si jednu z trás luxusného vlaku Rovos Rail, Orient Expressu čierneho kontinentu. Či už bude trvať 2 dni alebo mesiac, cestu si užijete s non-stop službou vo Vašej izbe a vo viktoriánskom voze si pochutnáte na vynikajúcich jedlách podávaných s juhoafrickým vínom.

Púštny vlak naprieč Austráliou - Ghan

 • Sledujte z vlaku, ako sa tropický Darwin mení na púšť a vyprahnutý Červený Stred, nakoniec uvidíte typické zelené kopce Adelaide.
 • Užite si cestu jedinečným, cez kilometer dlhým vlakom v štýle Orient Expresu pozdĺž historickej Telegraph Line.
 • Vydajte sa na expedíciu do fascinujúceho podzemného mesta Coober Pedy, ktoré vzniklo v doloch po vyťažení opálu. Prespite v podzemnom hoteli a vyskúšajte si život baníkov, ktorí postavili mesto v podzemí, aby sa ukryli pred slnkom.

Najrýchlejší japonský vlak - šinkansen Nozomi, Japonsko

Vyskúšajte rýchlovlaky šinkansen, v ktorých všetko funguje presne podľa poriadku. S výhodnými Japan Rail pasmi precestujte rýchlo a pohodlne celé Japonsko. Prevezte sa proti prúdu času na trase z moderného Tokia do starobylého Kjóta s mnohými pamiatkami. Previezť sa môžete najrýchlejším šinkanzenom, vlakom Nozomi, s rýchlosťou cez 300 km/h. Užite si cestu rýchlovlakom, oceňovaným nielen pre svoju dochvíľnosť, ale tiež pohodlie a bezpečnosť.

Individuálne zájazdy:

Poznávacie zájazdy:

NÁŠ TIP: Najkrajší vlak Ameriky cez Rocky Mountains

 • Vyrazte cez údolia dramatického pohoria Rocky Mountains v úchvatnom vlaku Rocky Mountaineer.
 • Spoznajte pravú kanadskú divočinu. Cestu ukončíte v zlatokopeckej oblasti Cariboo.
 • Môžete pokračovať loďou do zátoky Howe Soudn, kde budete pozorovať skupiny kosatiek a veľrýb medzi plávajúcimi ľadovcami.
 • Vo vlaku sú k dispozícii miesta pod priehľadnou strechou, ktorá Vám umožní panoramatický výhľad na krajinu.

Maharaja Express - putovanie po Indii v kráľovskom luxuse

Vydajte sa luxusným vlakom cez najkrajšie miesta v Indii. Spojte najvyššiu úroveň ubytovania a služieb s romantickým cestovaním vlakom - priestranné izby s vlastnou kúpeľňou, 2 reštauračné vozne, 2 bary, služby vlastného komorníka a mnoho ďalšieho, to všetko v staroanglickom štýle spojené s indickou pohostinosťou. Vlak vyráža na niekoľko scénických trás doplnených o fakultatívne výlety - spoznajte ružové mesto Jaipur, paláce v Agre s majestátnym Taj Mahalom alebo magické Varanasi.

Pralesný vlak do dediny Kuranda, Austrália

 • Zažite jedinečnú cestu cez prastarý dažďový prales na Kuranda Scenic Rail. Nastúpite na austrálskom pobreží, odkiaľ trať stúpa na náhornú plošinu cez hustú vegetáciu a skaly až do pralesnej dedinky.
 • Obdivovať môžete technické prevedenie trate a historické drevené mosty, ale aj nádherné orchidey, exotické palmy a ďalšie stromy a kvitnúce rastliny, ktoré sú z kabíny vlaku na dosah ruky.
 • Zarezervujte si miesto v prvej triede s all inclusive a vychutnajte si výhľady pri poháriku niečoho dobrého. Pozor, aby sa Vám nezamotala hlava! Odporúčame na ceste späť z Kurandy do Cairns.

Individuálne zájazdy:

Unikátna cesta vlakom do Himalájí - Toytrain, Darjeeling, India

 • Slávnym vlakom Darjeering Mall sa dostanete pod himalájske veľhory a prestúpite na unikátny vlak, ktorý vedie po tzv. Darjeering Himalayan Railway. Malý, kedysi parný vlak, s niekoľkými vagónikmi Vás za pol dňa dovezie do horskej stanice Darjeeling. Miesto preslávené pestovaním skvelého čaju využívali britskí koloniálni úradníci na rekreáciu.
 • Odporúčame hotel Windamere. V pôvodnej koloniálnej budove, ktorá funguje ako hotel od roku 1939, zažijete aj koloniálnu atmosféru. Obsluhovať Vás budú v bielych rukavičkách a turbanoch miestni zamestnanci. Minimálne skúste čaj o piatej.

Vlakom cez zasnežené Južné Alpy, Nový Zéland

Prejdite vlakom Tranz Alpine Južný ostrov od západu na východ nádhernou scénickou trasou cez pobrežia aj horské masívy Južných Álp. Očaria Vás výhľady v národnom parku Arthur's Pass, prejdete cez ľadovú rieku Waimakariri a majestátne Canterburské pláne. Pokiaľ idete vo väčšej skupine, prenajmite si miesta okolo stola, kde môžete sedieť čelom ku svojim priateľom a spoločne si užiť cestu. Každé sedadlo je navyše vybavené audio komentárom - nezabudnite si svoje slúchadlá.

NÁŠ TIP: Vlakom na Machu Picchu, Peru

Spravte svoj zážitok z návštevy svetoznámych ruín mesta Inkov ešte silnejším. Vydajte sa sem štýlovým vlakom s prekrásnymi výhľadmi. Vyvezte sa v súprave z podhorského mesta Cuzco do mestečka Aquas Calientes neďaleko kamennej citadely. Vyberte si typ vlaku podľa vlastného uváženia - od luxusného po skromný, všetky sú vybavené scénickými oknami na pozorovanie prekrásnych panorám zelených hôr a riečnych tiesňav.