Prírodné úkazy a pamiatky, ktoré určite nevynechať

NÁŠ TIP: Monolit Uluru a Kata Tjuta, púštna farma Austrália

Vydajte sa k úpätiu najväčšieho monolitu na svete, mýtického Uluru.
Tento zázrak prírody leží v národnom parku Uluru - Kata Tjuta, kde sa môžete vydať na treky púšťou, zažiť pôsobivý západ slnka, preniknúť do tajov najstaršieho etnika na svete.
Hneď vedľa sa nachádza ďalší zaujímavý útvar Kata Tjuta, 36 obrích skalných dómov.
V červenom strede môžete tiež prespať na ťavej farme neďaleko Kings Canyon. CK Go2 s farmármi dlhodobo spolupracuje a pobyty tu patria k tomu najzaujímavejšiemu, čo môžete v Austrálii zažiť.

Tuk-tukom po kamennom meste Angor Wat, Kambodža

 • Nasadnite skoro ráno pri Vašom hoteli do privátneho tuk-tuku s vlastným šoférom a vydajte sa k najväčšej pamiatke prastarej khmérskej civilizácie - chrámovému komplexu Angkor Wat.
 • Prehliadnite si zachovalé stavby s tisíckou reliéfnych tvárí a chrámy, ktoré pohlcuje džungľa a prerastajú ich obrie stromy.
 • Presúvanie sa medzi jednotlivými stavbami v tuk-tuku Vám umožní všetko si poriadne prehliadnuť, ale tiež Vás príjemne osvieži, na rozdieľ od jazdenia v uzavretom minibuse alebo namáhavého šliapania na bicykli.
 • Využite služby stánkov s občerstvením a počas prehliadky si pochutnávajte na šťavnatom ananáse na špajli.

Individuálne zájazdy:

Sopečná krajina vulkánu Aso-Kudžú, Japonsko

Trekujte sopečnou krajinou národného parku Aso-Kudžú. Vďaka aktívnej sopke Aso tu uvidíte množstvo prírodných horúcich prameňov a kúpeľných stredísk, kde si po túre odpočiniete.

Skalná pevnosť Sigiriya a čajové plantáže Sira Liptona, Srí Lanka

 • Vystúpte po schodoch na 200 metrov vysoký skalný masív Sigiriya s tajomnou minulosťou. Skalnú pevnosť obklopuje množstvo vodných, skalných a terasovitých záhrad. Vďaka rovinatej krajine Vás výstup odmení nádhernými výhľadmi do okolia.
 • Na Srí Lanke nesmiete vynechať návštevu malebných čajových plantáží, pôvodne patriacich Sirovi Liptonovi. Zážitkom je prechádzka z miesta, ktoré sa nazýva Lipton Seat, dole do pôvodnej čajovej továrne vysoko na Haputale. Cestou sa budete preplietať medzi čajovníkmi a stretnete tamilské zberačky čaju.

Malebná dedinka v horách a kúpajúce sa opice v horúcich kúpeľoch, Japonsko

Navštívte dedinu Širakawa-gó v Japonských Alpách. Medzi farmárskymi domčekmi, postavenými v tradičnom štýle gaššó-zukuri, sa budete cítiť ako v rozprávke. Okolie navyše vyzýva k trekom a krásnym scenériám.

Individuálne zájazdy:

So slovenským/českým sprievodcom:

Pyramídy ukryté v divokom pralese Palenque, Mexiko

Navštívte mayské pyramídové mesto, obklopené divokou džungľou.
Obdivovať tu môžete model prastarej panovníckej hrobky a radu záhadných budov a voľných priestranstiev na umelo vystavaných terasách.
Potom sa choďte osviežiť pod vodopád Misol-Ha, kde sa točili scény z filmu Predátor.
Tajomnú atmosféru potom načerpajte v cenotes - v mystických priezračných jazierkach, prírodne vytvorených v hĺbke mexických jaskýň.

Individuálne zájazdy:

Chrám Borobudur, Indonézia

Navštívte jeden z najkrajších a najväčších budhistických chrámov na svete, Borobudur.
Jedinečná stavba vznikla v 9. storočí. Priamo v chrámovom komplexe sa nachádza unikátny hotel, ktorý predtým slúžil mníchom. Dnes je v ňom knižnica.
V skorých ranných hodinách tak môžete mať unikátnu pamiatku Borobudur len pre seba.

Výlet:

NÁŠ TIP: Divoká sopečná krajina ostrova Réunion

 • Preleťte z Maurícia na blízky ostrov Réunion, kde spoznáte pravú sopečnú krajinu pokrytú dažďovými a hmlistými pralesmi s mnohými endemickými rastlinami.
 • Takmer polovica ostrova je zapísaná na zozname UNESCO a ponúka radu horských trekových okruhov.
 • Vystúpte na aktívnu sopku Piton de la Fournaise, ktorá patrí medzi tie najaktívnejšie na svete.
 • Mesačnou krajinou vyjdite až na plošinu krátera po zaschnutej láve a pozrite sa dovnútra sopky.
 • Odporúčame vyraziť skoro ráno a užiť si východ slnka, v popoludňajších hodinách sa vrchol sopky obvykle zahaľuje do mrakov.

Individuálne zájazdy:

Stovky chrámov na planine v Baganu, Barma

Bagan patrí medzi novo objavené miesta v juhovýchodnej Ázii. Po krátkom lete sa dostanete na náhornú plošinu v Bagane, na ktorej sa nachádzajú stovky budhistických pagod. Najkrajšie je pozorovať tu západ slnka z koša balóna.