Adrenalínové zážitky

Let teplovzdušným balónom neďaleko slávnej hory Sigiriya, Srí Lanka

Preleťte teplovzdušným balónom nad džungľou centrálnej Srí Lanky. Pod Vami budú lietať skupiny vtákov nad jazerom s lotosovými kvetmi a v diaľke uvidíte skalu Sigiriya, osvetlenú lúčami vychádzajúceho slnka.

NÁŠ TIP: Štvorkolky a surfing na dunách Mui Ne, Vietnam

Plážove mesto Mui Ne je vo svete známe ako kitesurfingový raj. Okrem tohto adrenalínového športu ponúka tiež aktivity na svojich pieskových dunách. Na štvorkolkách alebo v jeepoch sa jazdí najmä na Bielych dunách.

Paragliding, cannyoning a rafting - Réunion

  • Raj outdoorových športov, to je ostrov Réunion.
  • Vyskúšajte si šplhanie po útesoch a cannyoning v mnohých miestnych vodopádoch a riečnych kanáloch v srdci ostrova. Čaká Vás plávanie v horských riekach, lezenie, zlaňovanie, skoky a šmýkačky.
  • Môžete vyberať z niekoľkých lokalít od hornatej oblasti v okolí mesta Cilaos až po divoké vody východu ostrova. Jednou z najkrajších trás je Trou de Fer.
  • Réunion je tiež hodnotený ako jedno z najlepších miest na paragliding. Môžu za to veľmi dobré a stabilné poveternostné podmienky pre let.
  • Najvhodnejším miestom pre turistický tandemový paragliding je Les Colimacons blízko mesta St. Leu. Vyštartujete z miesta vo výške 800 m nad hladinou mora a potom už si len môžete užívať nádherný výhľad na zeleň ostrova a vody Indického oceánu.

Jazda športovými japonskými veteránmi okolo sopky Fudži, Japonsko

Vyskúšajte si jazdu historickými športovými vozmi okolo sopky Fudži. Spolu s Vami bude v aute prítomný japonský inštruktor a vy budete môcť využiť silu auta naplno. V prípade záujmu môžete absolvovať aj školu driftovania na neďalekom okruhu.

Potápanie so žralokom bielym, Austrália

Adrenalín z Vás bude striekať - skočte do oceľovej klietky a pozorujte žraloka bieleho v jeho prirodzenom prostredí.
Okysličený vzduch k Vám bude prúdiť z lode priamo do masky.
Pri troche šťastia uvidíte obrieho žraloka Big Mama, dlhého cez 8 metrov, ktorý je vládcom vôd pri ostrove Neptun na juhu Austrálie.
Potápanie v bezpečí oceľovej klietky si môžete vyskúšať v austrálskom Port Lincoln.

NÁŠ TIP: Výstup na Harbour Bridge v Sydney, Austrália

Neobvyklý adrenalínový zážitok na Vás čaká v centre australskej metropoly. Vybavenie špeciálnou kombinézou proti vetru, vysielačkou a istiacim lanom sa po cca 1500 metrov dlhom výstupe po rebríkoch, lávkach a samotnej konštrukcii mosta dostanete až na vrchol oblúka, kde ste odmenený nádherným panoramatickým výhľadom na mesto.

Jaskyňa v NP Phong Nha, Vietnam

Národný park Phong Nha v centrálnom Vietname je slávny najmä svojou najväčšou jaskyňou na svete Son Doong a je ideálnym miestom pre milovníkov cavingu.
Ponúkame tour pre úplných amatérov, ale tiež pre skúsených športovcov. Môžete si vybrať tour do jaskýň Tu Lan, Hang En a Hang Tien. Každá z nich je jedinečná a vďaka tomu sa stali obľúbenými aj pre filmových tvorcov.
Chcete odchádzať z Vietnamu so skutočne unikátnym zážitkom? Navštívte tretie najväčšie jaskyne Hang En, v ktorých môžete aj prenocovať.

NÁŠ TIP: Zážitková plavba na raftoch, Bali

Podniknite zážitkovú plavbu po rieke Telaga Waja. Plavba trvá 2,5 - 3 hodiny a trasa je okolo 10 km dlhá. Stupeň obtiažnosti je 3, ale aj začiatočníci si plavbu užijú. Trasa je veľmi zaujímavá – plavíte sa malými dedinkami a krásnou balijskou prírodou v okolí vodopádov. V cene je obed v miestnej reštaurácii. Stredná náročnosť, do lode sa zmestia max. 4 osoby a raft riadi skúsený inštruktor.

Individuálne zájazdy:

Výstup spolu s ťažiarmi síry na sopku Kawah Ijen, Jáva, Indonézia

Vydajte sa spolu s ťažiarmi síry do krátera sopky Kawah Ijen na ostove Jáva. Vulkán sa nachádza hneď vedľa prístavu a je veľmi dobre prístupný. Vo vnútri sopky je najväčšie jazero naplnené kyselinou sýrovou. Ťažiari nosia v košoch veľké kamene sulfánu, ktoré vážia až 40 kg.

Individuálne zájazdy:

Výlet:

Plávanie s mierumilovným žralokom veľrybím, Maldivy, Mexiko alebo Austrália

Pozorujte obriu parybu v jej prirodzenom prostredí. Žralok veľrybí je mierumilovný tvor živiaci sa planktónom, ktorý pláva k brehom peviny niekoľkokrát do roka. Pohybuje sa po celom svete: na jar pri ostrove Isla Mujeres v Mexiku, v západnej Austrálii pri Exmount v júli - auguste, v máji - septembri na Maldivách pri atole Južné Ari a v lete pri atole Baa.

Bungee jumping, most Kawarau, Nový Zéland

Skočte si z výšky 130 metrov do kaňonu rieky Kawarau. Jeden z najstarších adrenalínových športov pôvodne z pacifického ostrova Vanuatu môžete vyskúšať na Južnom ostrove Nového Zélandu neďaleko Queenstownu. Zažite 8,5 sekundy voľného pádu a 100% adrenalín.